Metin2 de forum ne işe yarar

Metin2 Forum nedir ? Ne İşe yarar ? 

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere metin2 pvp serverler ya da metin2 tr de bulunan forum olayından bahsedeceğiz. Öncelikle bu konuyu mutlaka ki iyi dinlemenizi tavsiye ederim. Çünkü iyi bir metin2 oyuncusu ve kurucusu forumun özelliğini mutlaka ki bilir. Hemen başlayalım.

Forum dediğimiz olay şudur ; Forum oyun içi sohbet protokolü gibi birşeydir aslında ancak oyun içi degil bunu site üzerinden yaptığımızı düşünelim. Oyun içi ws davetleri oyun içi yardımlaşmalar oyun içi yapılan vs videolarının paylaşıldığı oyun içi oyuncu tanıtımları ve oyun içi lonca tanıtımları gibi bir sistem. Tabi bununla bitmiyor oyuncular kullandığı gibi server sahipleri yani kurucular da oyun içi olayları ve oyun içi yapılacak olan duyuru ve bakımları forum üzerinden oyunculara bildirerek oyuncularla daha da yakından irtibat kurmaktadır. Açılan konulara yetkili görevliler bakarak oyunculara yardımcı olmaya çalışırlar. 

Peki bu forum üzerinde ki genel terimle nedir ? Ve bu terimle ne işe yarar hemen onlara göz atalım pvp serverler içinde aynıdır;


Kontrol Paneli Çıkış : Adında da bulunduğu gibi bu sekmeye  Tıkladığınızda forumdan çıkış yaparsınız.
Profil Düzenleme : Tıkladığınızda “Profilim” sayfasına yönlendirilirsiniz. Ve düzenlemek istediğiniz profilinizin kısımlarını buradan düzenleyebilirsiniz.
Özel Mesajlar : Tıkladığınızda “Özel Mesajlar” sayfasına yönlendirilirsiniz. Forum kullanıcıları arasında buradan sohbet edebilirsiniz.

İstatistik :
Bu bölümde forum ile ilgili genel istatistikler yer almaktadır.
Üyeler : Toplam üye sayısını eksiksiz gösterir.
Konular : Toplam konu sayısını gösterir. Forumda ki bütün konuların sayısını yazar.
Mesajlar : Toplam mesaj sayısını gösterir. Günlük olarak gösterir yani günlük kaç forum kullanıcısı mesajlaşıyor ise onu gösterir.
En yeni üyemiz (xx) hoşgeldiniz. : En son kayıt olmuş üyeyi gösteren kısımdır. 

Haberler :
Forum içerisindeki "Duyurular" bölümüne yöneticiler tarafından açılan konuları görüntüleyen kısımdır.


Forum terimleri bu yukarıda ki gördükleriniz sadece bi kaçıdır ve en belli başlı terimlerdir. Bir metin2 pvp server yada metin2 tr için forum çok önemlidir. Eğer gün gelir de bir metin2 pvp server kuracak olursanız mutlaka forumunuzu da aktif etmeyi kesinlikle ama kesinlikle unutmayınız wslik pvp serverler de çok öenmli olmuyor... 

Yorumlar