Metin2 Oyunu Neden Tutuldu

Bir çok yerde rastladığınız birşeydir bu. Genelde arkadaş ortamınızda her zaman bu soru sizlerin kafasına girmiştir ve rastlamışsınızdır mutlaka ki arkadaşlarınız arasında geçen konuşmaların birinde bile olsa. Özellikle ilk okul zamanlarında bizlerin bile tenefüs vaktinde sürekli ağzımızda olduğu metin2 oyunun her çeşit konuşmalarını yapardık hemen tenefüs olsunda metin2 konuşalım gibisinden ki böyle bir etki yaratan oyun nasıl tutulmamış olabilir ki ? Yüzlerce oyun üretildi bu zamana kadar milyonlarca online oyun yapıldı ancak kimisi aşırı tuttu hala devam etmekte kimisi de hiç tutmadı açıldığı gün türkiye ye bile sürümü sunulmadan kapatıldı ve metin2 de pvp serverler de çıkarak iyice tutuldu. Ancak şöyle de birşey var dışarı da oynanmasa bile türkiye sürümü ile türkiye'ye sürülen oyunların ilk sürüm ülkesinden daha çok türkiye'de oynandığı kesin bir gerçektir. Biliyorsunuz ki metin2 de dış devletler tarafından üretilip Türkiye'ye sürümü sunulduktan kısa bir süre sonra patlama yaratarak o günden bu güne hala aynı şekil diyemesek bile oynandığı bir oyun.

Evet arkadaşlar metin2 zamanında öyle tutulmuştu ki artık okullarda ki devamsızlık sorunu ülkece olarak artış göstermişti artık düşünün gerisini. Bütün okula gidiyorum diye evden çıkıp internet kafelerde sabahlardan akşamlara kadar metin2 oynamaya giden öğrenci arkadaşlarımız... Sizler bu konuyu okurken aklınızda da hemen ' bende yapmıştım zamanında' gibisinden bir anlık geçiş söz konusu olursa sizler de bizlerden sayılırsınız. Ancak biliyorsunuz ki hiç bir oyun hiç bir olay okul hayatınızdan önemli değil bunları zaman geçtikten sonra ya da oynadığınız oyun örnek verecek olursak metin2 pvp serverler de okuldan kaçıp kaçıp oynayarak üst seviyelere zor aşamalarda getirdiğiniz karakteriniz sebepsiz yere ban yedikten sonra aklınıza vurursunuz ben bu oyun için onca okuldan kaçtım gibisinden... Böyle düşüncelere yer vermemeniz için mantıklı hareket etmenizi MPS ekibi olarak sizlere tavsiye ederiz.

Oyun neden tutuldu diyecek olursakta ülke olarak böyle stratejik bir oyunu bekliyormuşuz gibi bir hava yarattı bizlerde. Çünkü sürümü geldiği günden bu güne yüksek bir oyuncu kitlesi ile her geçen gün büyümekte olan metin2 daha uzun zamanlar boyunca yaşayacak gibi duruyor.

Yorumlar